Arama terimi

Benzersiz Kalite ve Çevre Yönetimi

Schaeffler'de kalite güvencesi doğrudan üretim sürecine entegre edilmiş ve düzenli denetimlerle desteklenmektedir. Buna ek olarak, iş güvenliği ve çevre dostu üretim konusunda da dünya genelinde bazı standartlar tanımlanmıştır. Schaeffler, çevre korumayla ilgili katı Avrupa Birliği kurallarına dünya genelindeki tüm fabrikalarında en erken aşamada uyum sağlayarak öncü duruşunu bir kez daha ortaya koymuştur.

Kalite Politikası

Schaeffler Group, otomotiv ve endüstriyel tedarik alanında lider bir tedarikçidir. Şirket; yüksek kalite standartlarını karşılayan ürünleri, üstün teknolojisi ve güçlü yenilikçi tavrıyla tanınmaktadır.

Müşterilerimizin sadakatini kazanmak için kalite, teknoloji, güvenilirlik, yenilikçilik ve daha iyi maliyet etkinliği alanlarında lider bir şirket olmanın yanı sıra, teslimatların güvenilir olduğundan ve zamanında teslim edildiğinden emin olmalı ve güçlü bir hizmet sunmalıyız. Şirketimizin başarısını sürdürmesinin temelinde bu koşullar yatmaktadır.

Kalite standartlarımız, müşterilerimizin beklenti ve gereksinimlerini karşılamaya yöneliktir. Yasal ve resmi yönetmeliklere titizlikle uymaktayız.

Tüm alanlarda yaptığımız çalışmalar, “sıfır hata” ilkesine ulaşmak amacıyla sürekli ilerleme hedefine dayanmaktadır. Hataları önlemek ve riskleri en aza indirmek için önlemler almalıyız.

Tüm çalışanlarımız, bu kaliteye adanmışlık ilkesinin farkındadır ve bu ilke doğrultusunda düşünerek hareket etmelidir.

Yönetim Kurulu, Yöneticiler ve Tüm Çalışanlar, Kalite Politikamız’a tamamen uymaktadır.


Schaeffler Group Çevre ve Güvenlik Politikası

Çevre koruma ve iş yerinde güvenlik, yönetim prensiplerimizin ayrılmaz bir parçasını oluşturmaktadır. Şirketimizin varlığının devamlılığını ve başarısını, çalışanlarımızın sağlığını koruyup performanslarını artırdığı gibi çevreyi korumak için de gerekli önlemlerin alındığı güvenli bir çalışma ortamı yaratarak sağlamak amacındayız.

Aşağıda yer alan prensipler dünya çapında bulunan tüm şirketlerimiz için geçerlidir. Çalışanlarımıza, topluma ve gelecek nesillere karşı sorumluluklarımızı yerine getiriyoruz.

Etkin İş Güvenliği ve Çevre Yönetimi

Aktif olarak sürekli bir gelişim içerisinde bulunan global bir iş güvenliği ve çevre yönetim sistemi kullanmaktayız. İleri görüşe sahip konseptleri sözleşme ile bağlı olduğumuz ortaklarımız ile işbirliği içerisinde yürürlüğe koyuyoruz. Bu önlemlerin hangi dereceye kadar alındığını belirlemek ve yönetim sistemimizin başarısını gözlemlemek üzere işe dair tüm alanlarda düzenli kontroller gerçekleştirmekteyiz.

Güvenli, Çalışan-Dostu Çalışma Ortamları

Gerçekleşme olasılığı bulunan tüm mesleki kazaların ve hastalıkların önüne geçilebileceğine inanıyoruz. Motive olmuş çalışanlar ve yöneticiler işyerinde sıfır-kaza hedefimize ulaşmamızda bizlere yardımcı oluyorlar. Koruma konusu söz konusu olduğunda çalışanlarımız ve yüklenicilerimiz eş oranda önceliğe sahiptirler. Çalışma merkezleri ve prosedürleri tasarlarken son trend ve gelişmeleri dikkate alarak tasarımın ergonomik olması konusuna son derece özen göstermekteyiz.

Güvenilir Davranışlar Sergileme

İş yerinde güvenliğe ve çevre korumaya dair tüm kanuni mevzuatı ve teknik özellikleri eksiksiz olarak yerine getirmekteyiz. Halihazırda var olan kanuni gereksinimlerin de ötesinde çoğu zaman kendi mevzuatlarımız çerçevesinde sorumlu davranışlar sergilemekteyiz. Satın alma ve operasyon departmanları, bakım makineleri gibi kalemleri yapılandırarak potansiyel hasarları, riskleri ve operasyonel bozuklukları minimum seviyelere çekmekteyiz. Kullandığımız teknoloji her zaman en son teknoloji ürünlerinden oluşan bir yapıdadır.

Çevreyi Minimum Seviyede Etkileyen ve Çevreyle Dost Ürünler

Yapmış olduğumuz faaliyetlerin içeriğine bakmaksızın gerekli önlemlerin önceden alınmasıyla çevrenin minimum seviyede etkilenmesi sağlanır. Ham madde ve enerji tüketiminde tutumlu davranışlar sergileyerek ortaya çıkan atık, atık su, gürültü ve diğer emisyonları minimum seviyelerde tutmak için gereken her türlü çabayı sarf etmekteyiz. Ürünün tüm yaşam döngüsünü de hesaba katarak çevreyle dost ürünler üretmekteyiz.

Sorumlu Çalışanlar

Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın işlerini güvenli bir şekilde ve şirketlerin bulunduğu alanlarda çevreyi minimum seviyelerde etkileyecek şekilde yapmaları adına gerek duydukları bilgiye ve uzmanlığa sahip olmalarını garanti altına almak için düzenli olarak bilgi akışını sağlayarak eğitim programları yürütmekteyiz.

Önleyici Tedbirler

Çalışanlarımızın sağlıklarına ve çevreye herhangi bir zarar gelmesini önlemek adına kapsamlı önlemler almaktayız. Kapsamlı ve etkin acil durum önlemlerini açıklayan uyarılar çalışanların ve ziyaretçilerin bir yaralanma durumunda düzgün bir biçimde müdahale görmelerini sağlamak adına tüm lokasyonlara yerleştirilmiştir.

Açık İletişim

İlgi duyan tüm taraflarla yoğun ve güven veren bir iletişim yürütmekteyiz. İş yerinde güvenlik ve çevreyi koruma önlemlerimiz ve aynı zamanda iş yerlerimizin bulunduğu tüm lokasyonlarda çevreye olan etkileri hakkında istenilen tüm bilgileri sağlamaktayız.

Şirket Yönetimi ve Tüm Çalışanlar şirketimizin bu politikasına riayet etmektedirler.

Sayfayı Paylaş

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul Et