Arama terimi

Schaeffler Group – We pioneer motion

Schaeffler Grubu, otomotiv ve endüstri sektörlerinin küresel çapta lider tedarikçilerinden biri olarak, 75 yılı aşkın süredir hareket ve mobilite alanlarında çığır açan buluşlar ve gelişmeler ile öne çıkıyor. Elektrikli mobilite, CO₂ verimli tahrik sistemleri, Endüstri 4.0, dijitalleşme ve yenilenebilir enerji alanlarında yenilikçi teknolojiler, ürünler ve hizmetler sunan şirket, hareket ve mobilitenin daha verimli, akıllı ve sürdürülebilir olmasını sağlayan güvenilir bir ortaktır. Schaeffler bir teknoloji şirketi olarak, güç aktarma organları ve şasi uygulamalarına yönelik yüksek hassasiyetli bileşen ve sistemlerin yanı sıra birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümleri de üretmektedir. Schaeffler Grubu, 2021 yılında yaklaşık 13,9 milyar euro satış gerçekleştirmiştir. Yaklaşık 83,000 çalışanı ile Avrupa’nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 2021 yılında yaklaşık 1,800 patent başvurusu ile Schaeffler, DPMA’ya (Alman Patent ve Ticari Marka Ofisi) göre Almanya’nın en yenilikçi üçüncü şirketidir.

Hissedarlar

Hissedar Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumann, 1996 yılında yaşamını yitiren kocası Dr. Ing. h.c. Georg Schaeffler'in hayatı boyunca yaptığı işi oğlu Georg F. W. Schaeffler ile birlikte sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu

Schaeffler Group, Schaeffler AG Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir. Yönetim Kurulu ve Bölge CEO'ları, birlikte Schaeffler Group Yönetim Kurulunu temsil ederler.

Roadmap 2025

Mobilite ve hareketin geleceğini müşterilerimiz, ortaklarımız ve toplumla iş birliği halinde şekillendirmek istiyoruz. Bizi motive eden ve kimliğimizi yansıtan anlayış budur.

Denetleme Kurulu

Schaeffler AG Denetleme Kurulu, Yönetim Kurulunu görevlendirir, denetler ve Yönetim Kuruluna danışmanlık eder. Schaeffler AG'nin ortak karar verme yetkisine sahip Denetleme Kurulu, 10 çalışan temsilcisi ve 10 hissedar temsilcisi olmak üzere toplam 20 üyeden oluşur.

Sürdürülebilirlik

Ekonomik, ekolojik ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olmak, bir aile şirketi olan Schaeffler Group için her zaman bir gelenek olmuştur.

Yatırımcı İlişkileri

Güncel mali raporlar, sunumlar, cari mali yıla dair şirket mesajları ve Schaeffler'in mali durumu hakkında raporların yayınlandığı tarihler.

Sayfayı Paylaş

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul Et