Arama terimi

Gelişim Fırsatları

Kariyer gelişiminizin her aşamasında kişisel gelişim bölümümüzden önemli bir destek alacak ve bu sayede göreviniz için her zaman doğru teknik, yöntemsel ve kişisel becerilerle donanacaksınız.

İyi Bir Başlangıç: Giriş Eğitimi

Bireysel bir giriş eğitimi planıyla, mevcut becerilerinize ek olarak olarak, Schaeffler Group'taki işiniz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri de öğreneceksiniz. İşe giriş aşamanızın sorunsuz olabilmesi için şirketimiz hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmanız gerekiyor. Bu nedenle, yeni çalışanlarımız için, kendi departmanlarının dışını görerek şirketin genel organizasyon yapısını tanıyabilecekleri giriş eğitimleri düzenliyoruz. Çalışma ortamınızı tanımanıza yardımcı olacak bir mentor, ekibinize ilk andan itibaren entegre olabilmenizi sağlayacak. Şirkete doğrudan girişe alternatif olarak, yeni mezunlar için Stajyer Programları da düzenliyoruz.

Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlaması: Yetenek Yönetimi

Yüksek motivasyonlu ve nitelikli çalışanlar, Schaeffler Group'un uzun vadeli başarısı için en önemli unsurdur. Bu nedenle size kendinizi geliştime konusunda önü açık pozisyonlar sunmak istiyoruz. Schaeffler Yetenek Yönetiminin en önemli görevlerinden biri, her bir çalışanın kişisel gelişimine destek olmaktır. Yetenek Yönetimi, çalışanlara çeşitli kişisel gelişim fırsatları sunmayı, yüksek potansiyele sahip bireyleri bulmayı ve onları Şirket bünyesinde en uygun uluslararası pozisyonlara yerleştirmeyi içerir.

Yetenek Yönetimi, yılda bir kez gerçekleştirilen ve çalışanlar ile yöneticilerinin o çalışanın davranış, performans, potansiyel ve becerilerini görüştükleri Çalışan Gelişimi Diyaloğu ile başlayıp yıl boyu devam eden bir süreçtir. Bu diyaloğun isteğe bağlı bir kısmı olan bireysel gelişim planı ise, kişisel gelişimin tanımlanıp planlanmasına destek olur. Diyaloğun sonuçları, takiben yapılan Küresel Yetenek İncelemeleri görüşmelerinin temelini oluşturur. Bu incelemeler, belli bir potansiyele sahip çalışanların belirlenip teyit edilmesi, bireysel gelişim sürecinin başlatılması ve halef planlamasının yapılması amacıyla tüm departmanlar arasında bilgi alışverişi yapılan bir platform görevi görürler.

Yeterlilik: Schaeffler Akademi

Nitelikli çalışanlar, küresel rekabet ortamında artık her zamankinden daha önemli bir başarı unsuru oluşturuyorlar. Schaeffler, dünya genelindeki pek çok çalışan gelişimi fırsatını Schaeffler Akademi altında çalışanlarına sunuyor. Birbirinden farklı kurslar aracılığıyla sunulan Schaeffler Akademi yeterlilik fırsatları, stajyerlerden üst düzey yöneticilere kadar tüm çalışanlarımıza yöneliktir ve çalışanlarımızın hem kişisel hem de mesleki hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurlar.

Schaeffler Group, tüm çalışanlarının stratejik ve sistematik gelişimine büyük önem verir. Yıllık çalışan gelişimi diyaloğunda her tür yeterlilik ihtiyacı tartışılır ve kişiye özel eğitim üzerinde mutabık kalınır. Kapsamlı bir eğitim yelpazesi, kişisel gelişim, iş yönetimi, teknik beceriler ve bilgi teknolojisi gibi çeşitli alanlarda pek çok uygulamalı eğitim kursu sunar. Profesyonel eğitmenler ve modern eğitim yöntemleri, yüksek bir tecrübe aktarımını garanti eder. Farklı yerlerden gelen hedef gruplara ve katılımcılara yönelik programlarla, kendi mesleki ağlarınızı kurma konusunda ve hem mesleki hem de kişisel gelişiminizde size destek oluyoruz.

Şirket İçi İş Portalı

İşinizi değiştirin, ancak yine Schaeffler'de kalın. Çalışanlarımızın sürekli gelişimini sağlamak ve şirket içindeki pozisyonlarını değiştirebilme imkanını onlara sunmak bizim için son derece önemli. Bu nedenle, çalışanlarımızın şirket bünyesindeki tüm açık iş pozisyonlarını içeren veritabanına hızla erişebilmelerini ve çevrimiçi başvurabilmelerini sağlamak için İntranet üzerinde şirket içi bir iş portalı kurduk.

Parlak İlhamlar: Fikir Yönetimi

Schaeffler, "Fikir Fabrikası" aracılığıyla, iş süreçlerini veya ürünleri doğru yönde optimize etme konusunda çalışanlarına mükemmel bir platform sunuyor. Fikir yönetimi, hem fikri ortaya atan kişi hem de Şirket için bir "kazan-kazan" durumu yaratarak amirlerin ve çalışanların aktif bir şekilde desteklenmesini sağlar. Ayrıca, fikir başarıyla uygulandığı takdirde çalışan hem Schaeffler'in iş ortamında olumlu bir değişim yaratmanın verdiği mutluluğu yaşar hem de ikramiye kazanır.

Sayfayı Paylaş

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul Et