Arama terimi

Tedarikçiler

Sistem ve mühendislik ortağı olarak oynadığımız rolden ve müşterilerimize sürekli olarak yeni fikirler sunabilmekten ve sıra dışı ürünlerle onlara ilham kaynağı olabilmekten dolayı gurur duyuyoruz. Başarılı olmamızın tek garantisi bizimle aynı görüşleri paylaşan tedarikçilere sahip olmaktır. Birlikte çalışmak, sürekli olarak ürünlerimizi ve modüllerimizi optimize etmek, yenilikçi fikirlere yer vermek ve maliyet yapımızı test etmek, iş ortaklarımızla birlikte pazardaki seçkin yerimizi garanti altına almamızı sağlar.

Tedarikçilerimizle birlikte müşterilerimize birinci sınıf hizmet sunmak için çaba sarf etmekteyiz

Çabalarımız, eşsiz müşteri oryantasyonumuz ve otomotiv endüstrisindeki müşterilerimiz için gerek ürün kalitesi gerekse tedarik performansını optimize etmek olan amacımız sayesinde günden güne daha da güçlü bir hal almaktadır. Şirket grubumuz dahilindeki uluslararası satın alma organizasyonu müşterilerimizin bizim hakkımızda oldukça zorlu beklentiler içerisinde olduklarının farkındadır. Uluslararası ilişkilerimizde olağanüstü kaliteyi devam ettirmemiz buna bağlıdır.

Tedarikçilerimizle dinamik bir ilişki kurmamıza temel oluşturan ortaklık anlayışımız

Tedarikçilerimizi nesnel ve sürdürülebilir kriterlere göre seçeriz ve tedarik performansını sürekli olarak şeffaflık kriterini temel alarak değerlendiririz. Ortaklarımızın yeniliklere açık olma konusundaki kararlılıkları bizim için sürekli ürün optimizasyonu anlamına gelir. Bu ikisi; fonksiyon, kalite ve fiyat anlamında rekabet edebilme gücümüzü güvence altına alır ve artırır. Müşterilerimize karşı adil ve yüksek performans sergileyen bir iş ortağıyız ve dünya genelindeki tedarik pazarında bulunan ortaklarımızdan da aynı bağlılığı beklemekteyiz.

Satın alma organizasyonu

Schaeffler Group satın alma organizasyonu, ürün çeşitliliği ve uluslararası katılımcıların olduğu tedarik pazarı içerisindeki konumuyla dikkat çeker. Çok sayıda çalışanımız dünyanın farklı yerlerinde bulunan üretim tesislerimiz için ham madde, yarı mamul ve bitmiş ürün tedariğini gerçekleştirmektedirler. Aynı zamanda, tedarik ortaklarımızdan tedarik kalitesinde yüksek standart beklentimiz bulunmaktadır.

Satın alma felsefesi

Schaeffler Group'un başarısı büyük oranda tedarikçilerinin başarısına bağlıdır. Dünya çapında satın alma departmanlarımız sürekli olarak yeni, yüksek performans sahibi ve şirketimizin en çok önem verdiği hedef olan müşteri memnuniyetinin geliştirilmesi konusunda grubumuza etkin olarak katkıda bulunabilecek tedarikçiler aramaktadır.

Şirketimizin güçlü ortak kavramıyla ilgili aradığı özellikler şöyle sıralanabilir:

Teslimatta güvenilirlik: Şirketinizin iddialı olduğu alanlar yüksek esneklik, güvenilirlik ve problem çözme konusunda uzmanlık olmalıdır.

Maliyet sorumluluğu: Maliyet hesaplandırmamızın anahtar bileşenini tedarikçilerimizin fiyatları oluşturmaktadır. Bu yüzden şeffaf bir fiyatlandırma beklentisine sahibiz.

Kalitede sorumluluk: Modern ve etkin bir kalite kontrol sistemine sahip olmalısınız. Kalite kontrol felsefeniz "sıfır hata stratejisi" ilkeleri ile maliyetlerde, son teslim sürelerinde ve hizmette sürekli gelişim prensibi temel alınarak oluşturulmalıdır. Belirli sektörler için, ISO 9001, ISO TS 16949 veya AS 9000 standartları bizimle çalışmak için temel şart oluşturmaktadır.

Çevre koruma: Tedarikçilerimizin geçerli kanunlara ve mevzuata uygunlukları azami şartımızdır. ISO 14001 ve/veya EMAS sertifikasyonlarına uygunluk tercih sebebidir ve belirli bazı sektörler için sahip olunması zorunlu bir nitelik taşımaktadır.

İşbirliği: Tedarik pazarında teknolojik alanda lider konumumuzu sağlam temellere oturtacak, bizi yaratıcı ve yenilikçi bir şekilde destekleyecek, sorumluluk sahibi iş ortakları arayışındayız. Bu bağlamda değer analizi, standardizasyon, teknik mükemmellik vs. araçlar kullanmanız beklenmektedir.

Tedarikçi olmak

Tedarikçilerimizden biri olmak ister misiniz?

Şirketimizi ürünlerinizle katılım sağlayarak daha da iyi bir konuma taşıyabilir misiniz? Cevabınız evet ise, ortaklarımızdan biri olun.

Schaeffler tedarikçisi olmak için başvurmak istiyorsanız, "Tedarikçiler için Bilgi Formu" dokümanını indirebilirsiniz.
Tedarikçiler için Bilgi Formu

Lütfen bu formu şirketiniz ve ürünleriniz hakkında önemli bilgilerle doldurup bize gönderin:
supplier-application@schaeffler.com

Uzun süreli bir ortaklığa atılacak adımlar

Bizimle kalıcı bir iş ortaklığı kurabilmeniz için SupplyOn çevrimiçi platformuna kaydolmanız gerekir. Zira, lojistik, satın alma, kalite ve finans iş süreçlerinin elektronik ortamda bir araya getirilmesi hem şeffaflık sağlamakta hem de prosedürleri hızlandırmaktadır. SupplyOn platformuna kaydolduğunuz takdirde, otomotiv ve endüstri alanlarında geleceğe dönük ihtiyaçları karşılama fırsatına sahip olacaksınız.
SupplyOn platformu ve platforma kaydolmak hakkında detaylı bilgi almak için lütfen Tedarikçi Bilgi Portalımızı ziyaret edin. Bizimle çalışmak için gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz!

Tedarikçi Bilgi Portalı

Sayfayı Paylaş

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul Et