Arama terimi

Schaeffler – Lider Küresel Teknoloji Şirketi

Schaeffler Group; sunmuş olduğu yüksek kalite, üstün teknoloji ve güçlü yenilikçi yaklaşımı ile otomotiv ve endüstri için küresel çapta lider bir tedarikçi konumundadır. Schaeffler; motor, şanzıman, şasi uygulamalarındaki yüksek hassasiyetli komponent ve sistemlerin yanı sıra birçok endüstriyel uygulamada kullanılan rulman ve lineer sistem çözümleri ile birlikte "Gelecek için Mobilite" stratejisini şekillendirmektedir. 2019 yılında yaklaşık 14,4 milyar Euro satış gerçekleştiren Schaeffler, dünya çapında yaklaşık 84.200 çalışanı ile Avrupa'nın en büyük aile şirketlerinden biridir. 50'den fazla ülkedeki yaklaşık 170 ayrı konumda bulunan üretim tesisleri, Ar&Ge merkezleri ve satış şirketlerinden oluşan dünya çapında bir ağa sahiptir.

Hissedarlar

Hissedar Maria-Elisabeth Schaeffler-Thumann, 1996 yılında yaşamını yitiren kocası Dr. Ing. h.c. Georg Schaeffler'in hayatı boyunca yaptığı işi oğlu Georg F. W. Schaeffler ile birlikte sürdürmektedir.

Yönetim Kurulu

Schaeffler Group, Schaeffler AG Yönetim Kurulu tarafından yönetilmektedir. Yönetim Kurulu ve Bölge CEO'ları, birlikte Schaeffler Group Yönetim Kurulunu temsil ederler.

Strateji

Mobilite konusundaki talepler hızla değişmekte ve yeni çözümler gerektirmektedir. "Gelecek için Mobilite" stratejisi, Schaeffler Group'un gelecekte sürdürülebilir ve kârlı büyüme için izleyeceği yolu ortaya koyar.

Denetleme Kurulu

Schaeffler AG Denetleme Kurulu, Yönetim Kurulunu görevlendirir, denetler ve Yönetim Kuruluna danışmanlık eder. Schaeffler AG'nin ortak karar verme yetkisine sahip Denetleme Kurulu, 10 çalışan temsilcisi ve 10 hissedar temsilcisi olmak üzere toplam 20 üyeden oluşur.

Sürdürülebilirlik

Ekonomik, ekolojik ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olmak, bir aile şirketi olan Schaeffler Group için her zaman bir gelenek olmuştur.

Yatırımcı İlişkileri

Güncel mali raporlar, sunumlar, cari mali yıla dair şirket mesajları ve Schaeffler'in mali durumu hakkında raporların yayınlandığı tarihler.

Sayfayı Paylaş

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul Et