DAHA FAZLA BİLGİ

medias®: Ürün Seçim ve Bilgilendirme Sistemi

Mafsal Kafalar
 
İLETİŞİM

Bir teklif mi istiyorsunuz?

Ürün Sorgulama Posta Formu

 
ELGES Mafsal Yataklar, Burçlar, Mafsal Kafalar

Hidrolik mafsal kafalar

GE..-LO veya GE..-DO hidrolik mafsal kafalar, radyal mafsal yatakları ile birlikte takılırlar. Çelik/çelik kayıcı temas yüzeyi vardır, çekme veya baskı yönündeki radyal kuvvetleri karşılayabilirler, hareketleri ve kuvvetleri düşük momentler ile iletebilirler ve değişken radyal yükler için uygundurlar. Kafalar mildeki dişler vasıtasıyla vidalanabilirler veya yuvarlak/dikdörtgen kaynak uçlarından kaynatılabilirler.

Dairesel kaynak yüzeyi olan mafsal kafaların 45º'lik kaynak kenarları vardır ve merkezleme pimleri aracılığıyla merkezleme seçeneği mevcuttur. Özellikle piston kolları için uygundurlar. Dikdörtgen kesitli hidrolik mafsal kafalar silindir tabanları için çok uygundurlar. d=50mm’e kadar çift tarafta, d=50mm’den itibaren tek tarafta yuvaları vardır, yağlama memesi yoluyla yeniden yağlanabilirler.

Diş kelepçesi ile

GIHNRK..-LO, DIN 24 338, ISO 6 982 ile, standart hidrolik silindirler için Cetop önerisi RP 58 H, DIN 24 333, DIN 24 336, ISO/DIS 6 020 I ve ISO/DIS 6 022 ile uyumludur.

Mafsal yataklar emniyet halkaları ile montaj kafasına sabitlenmiştir. Diş sabitlemesi iki adet DIN EN ISO 4 7622’ye uyumlu altıgen cıvata ile sağlanır. GIHRK..-DO hidrolik silindirler için oldukça uygundur. Maksimum stroklarda çok küçük bağlantı mesafelerine sahiptirler. Bu kafalar bakım gerektirmeyen mafsal yataklar GE..-UK-2RS, GE..-FW-2RS ile de mevcuttur.

Kaynak yüzeyi ile

GK..-DO, DIN ISO 12 240-seri E, form S ile uyumludur ve yuvarlak kaynak yüzeyine, şaft tabanında merkezleme pimine ve 45° kaynak kenarına sahiptir. Bunlar, piston kollarının ucuna ve silindir tabanlarına bağlantı için uygundurlar. Mafsal yataklar, her iki taraftan desteklenerek yuvaya yerleştirilmiştir.

GF..-DO, dikdörtgen kaynak yüzeyli olarak masif tipte de mevcuttur. Küresel mafsallar emniyet halkalarıyla yuvaya yerleştirilmiştir ve parçalarına ayrılabilir. Bu kafalar hidrolik silindir tabanlarına montaj için uygundurlar.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul