DAHA FAZLA BİLGİ

medias®: Ürün Seçim ve Bilgilendirme Sistemi

Tek Yönlü İğneli Burçlar
 
Yayınlar
 

Katalog | 2018-06
Rolling bearings
Ball bearings, Roller bearings, Needle roller bearings, Track rollers, Bearings for screw drives, Insert bearings/housing units, Bearing housings, Accessories

 
İLETİŞİM

Bir teklif mi istiyorsunuz?

Ürün Sorgulama Posta Formu

 
Rulmanlar ve Kayar Yataklar

Tek Yönlü İğneli Burçlar

Tek yönlü iğneli burçlar içinde masura tutucu elemanlar bulunan, ince duvarlı, preslenmiş dış bilezikler, plastik kafesler, baskı yayları ve iğne masuralardan oluşurlar. Momentleri tek yönde iletebilirler ve radyal olarak kompakt yapıdadırlar. Burçlar, yataklı ve yataksız tip olarak mevcuttur.

Tek yönlü iğneleri burçlar, her bir iğne masurasının yayla sabitlenme özelliği ile masuralar, mil ve tutucu elemanlar arasında sürekli temas sağlanması sayesinde çok hassas konumlama sağlarlar. Bu burçlar düşük kütleleri ile yüksek konumlama frekanslarına ve dolayısıyla tutucu elemanların düşük atalet momentlerine izin verirler. Ayrıca bu burçların sürtünme momentleri yüksüz dönüşte oldukça düşüktür.

Tek yönlü iğneli burçlar konumlandırma sistemleri, devir ayarlı kavramalar ve tek yönlü kavramalar gibi çeşitli uygulamalarda kullanılabilirler. Bu uygulamalarda iğneli burçlar konumlama ve/veya kilitleme görevini üstlenirler.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul