DAHA FAZLA BİLGİ

medias®: Ürün Seçim ve Bilgilendirme Sistemi

Segman Kanallı Silindirik Makaralı Rulmanlar
 
İLETİŞİM

Bir teklif mi istiyorsunuz?

Ürün Sorgulama Posta Formu

 
Silindirik Makaralı Rulmanlar

Segman Kanallı Silindirik Makaralı Rulmanlar

Segman kanallı silindirik makaralı rulmanlar sık dizili, faturalı masif iç ve dış bileziklerden, kanal kılavuzlu silindirik makaralardan ve conta halkalardan oluşan ünitelerdir.
Dış bileziklerin üzerinde segmanlar için kanallar vardır. İç bilezikler, dış bileziklerden 1 mm geniş olacak şekilde eksenel olarak iki parçalıdır ve çelik bir şerit ile bir arada tutulur.

Sabit yatak

Segman kanallı silindirik makaralı rulmanlar sabit yataklardır. Oldukça rijit olan bu yataklar yüksek radyal yüklerin yanında her iki yönden gelen eksenel yükleri de karşılayabilirler.
Bu yatakların sık dizili kafessiz tasarımından ötürü, olabilecek en çok sayıda yuvarlama elemanına sahiptirler ve bu şekilde yüksek dinamik ve statik yük değerleri ortaya koyabilirler. Kinematik koşullarından ötürü, yine de kafesli silindirik masuralı yatakların kullanımıyla elde edilen yüksek hızları elde edemezler.

Kasnaklar için yataklar

Dış bilezikteki kanallardan ötürü, rulman bilezikleri kolayca eksenel olarak takılabilirler. Rulmanlar böylece kasnak yataklaması için çok uygun hale gelirler.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul