DAHA FAZLA BİLGİ

medias®: Ürün Seçim ve Bilgilendirme Sistemi

Yatak Yuvaları
 
Yayınlar
 

Teknik Ürün Bilgisi | 2010-03
Split plummer block housings SNV
For shaft diameters 20 mm to 160 mm and ¾ inches to 5½ inches

 
İLETİŞİM

Bir teklif mi istiyorsunuz?

Ürün Sorgulama Posta Formu

 
Rulmanlar ve Kayar Yataklar

Yatak Yuvaları

FAG yuvaları ve ilgili yataklar, kendilerini makinelerde, tesislerde ve diğer ekipmanlarda kanıtlamış olan yatak düzeni ünitelerini oluştururlar.

FAG yatak yuvaları, çoğunlukla gri dökme demirden üretilirler. Çelik döküm ve sfero döküm demirden üretilen yuvaları da isteğe göre sunmaktayız. Yataklar normal olarak gresle yağlandıklarından ve ilk dolum uzun süreli etkili olduğundan, çoğu yuvanın yağlama delikleri bulunmaz. Bununla birlikte, yağlama deliklerinin gerektiğinde açılabilmesi için yuva üzerinde işaretler mevcuttur. Tekrar yağlama gerçekleştirilirken, fazla gresin dışarı çıkartılması sağlanmalıdır.

Yuvadaki yatak oturakları genel olarak yataklar rahat hareket edebilecek şekilde işlenirler ve böylece serbest yataklar gibi hareket edebilirler. Sabit yataklama düzenlemeleri tablolarda belirtilmişsse tesbit halkalarının yerleştirilmesi ile elde edilirler. Tesbit halkaları ayrı olarak sipariş edilmeleri gerekir.Tesbit halkasız yuvalar serbest (L) veya sabit (F) yuva olarak sunulmaktadır.

FAG yuvaların ve yuva parçalarının talaşsız işlenmiş tüm dış yüzeylerinin üniversal bir boya katmanı (renk RAL 7031, mavimsi gri) vardır. Boya tamamen reçine, akrilik, epoksi reçine, klorlu kauçuk, selülüz ve asitle sertleşen hammer gri enamellerle kaplanabilir. İşlenmiş iç ve dış yüzeylerin anti korozyon koruması kolayca çıkarılabilir.

Çalışma koşullarına bağlı olarak yatak yuvalarının sızdırmazlıklarında temaslı, temassız keçeler ve ya bunların kombinasyonları kullanılır. Şemalara bakınız.

 
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul