EK BİLGİ

FAG Montaj Yöneticisi

Eğimli deliklere sahip masuralı yataklar için montaj talimatları

FAG Montaj Yöneticisi

 
Ürünler & Hizmetler

FAG Montaj Yöneticisi

 
 
 

FAG bilgisayar programı Montaj Yöneticisi kullanımı kolay, eğimli deliklerle yatakların doğru biçimde monte edilmelerini sağlayan bir program olup aşağıdaki seçenekleri sunar:

  • çeşitli mekanik ve hidrolik montaj metodları gösterir
  • radyal dahili boşlukta azalma ve yer değişimi ve başlangıç basıncı ile ilgili olarak montaj için gerekli olan veriyi hesaplar
  • yararlı montaj önerileri sunar
  • ve gerek duyulan aksesuar ve araçların bir listesini oluşturur

Montaj yöntemleri için hesaplama olasılıkları:

Eğimli deliklere sahip yataklar, eğik mil ya da muylu üzerine gerek direkt olarak gerekse silindirik mil üzerinde bulunan manşon adaptörü ya da ayırma manşonu aracılığıyla monte edilir. Dahili boşluk gerek geleneksel yöntem kullanılarak sentil aracılığıyla gerekse eksenel yer değiştirme aracılığıyla ayarlanır.

a) Eğimli deliğe sahip yatakların eksenel yer değiştirmenin ölçülmesi yoluyla monte edilmesi

Yatak eğimli yatak oturağı üzerine hidrolik bir somun aracılığıyla başlangıç konumunda yerleştirilir. Her bir yatak için tanımlanmış gerek duyulan başlangıç basıncı hidrolik somuna dijital bir manometre aracılığıyla girilir. Hidrolik somun üzerine monte edilmiş olunan ölçüm saati, eğimli oturak üzerinde nihai konuma ulaşılana kadar eksenel yer değiştirmenin ölçülmesi için kullanılır.

Bu montaj metodu:

  • montaj işleminin oldukça kısa ve basit bir biçimde yapılmasını sağlar
  • yüksek oranda güvenlik ve tutarlılık sağlar
  • yalıtımlı yatakların doğru biçimde monte edilmelerine imkan tanır

b) Radyal dahili boşlukta azalmanın ölçülmesi yoluyla yapılan eğimli deliğe sahip yatak monatajı

Yatak eğimli oturak üzerine ittirildiğinde, iç bilezik genişler ve dolayısıyla radyal dahili boşluk da azalma gerçekleşir. Radyal dahili boşluktaki meydana gelen bu azalma, yatağın sıkı bir biçimde oturtulduğuna dair geçerli bir ölçüttür. Bu işlem bir sentil aracılığıyla ölçülür.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul