Lineer Kılavuzlama Sistemleri

Masuralı Lineer Pabuç Sistemleri

 

Masura lineer pabuç sistemleri sabit/sabit veya sabit/serbest yataklama düzenleri için uygundurlar ve sınırsız strok uzunluğuna sahip doğrusal hareketlere uygun bir yataklama düzeni oluştururlar. Bu sistemler kapalı düzenlerde tüm yönlerden gelen yükleri ve tüm eksenlerdeki momentleri karşılayabilirler. Yük taşıma kapasiteleri aşırı yüksektir ve kapladıkları hacim çok küçüktür. Sistemler ayar pimleri ile ön gerilimli hale getirilebilirler ve bu sayede çok yüksek rijitliğe sahip olurlar.

Kılavuz elemanlar çok çeşitli düzen seçeneklerine olanak tanıdığından, bu sistemler makine imalatı konusunda çok sayıda uygulama için uygundurlar. Özellikle uzun mesafeli hareketlerde, yüksek kılavuzlama ve konumlandırma hassasiyetine sahip olması geren takım tezgâhı uygulamalarında kullanılmaktadırlar.

Ön gerilimin hassas ayarının yapabilen ayar kamaları, ön gerilimlerin uygulanması sonucu komşu tasarımlarda oluşan deformasyonları ölçen ölçüm cihazları ve masuralı pabuçları 45° düzeninde kolayca monte etmek için kullanılan adaptörler tamamlayıcı ürünler olarak sunulmaktadır.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul