Yayınlar
 

Broşür | 2012-12
BEARINX®-online Shaft Calculation

 
Hesaplama

BEARINX-online Mil Hesaplama

INA/FAG Etkin Hesaplama Yazılımı – artık siz de kullanabilirsiniz
Bu hizmet sadece INA/FAG ya da INA/FAG satış ortaklarının direkt müşterileri için verilmektedir.

 

Piyasadaki hesaplama araçları bugüne kadar genellikle çok basitleştirilmiş hesap yöntemleri kullanmaktaydılar. Rulmanların mildeki eğilme sebebiyle esnemeleri ile değişik tipteki yataklama sistemlerinin farklı esneme davranışları göz ardı edilmekteydi. Ayrıca rulman içindeki yük dağılımı –yorulma ömrü üzerinde önemli etkiye sahiptir- ortalama alma yöntemiyle hesaplanmaktaydı.

 

BEARINX-online ile artık mevcut gerilimleri, mil esnemeleri ve rulman esneme davranışlarını hesaba katarak hesaplamak mümkün hale gelmiştir. Ve tabii ki yatak içerisinde gerçekleşen yük dağılımının kesin hesaplamaları, mevcut yuvarlanma elemanı profili ile temas basıncı dahil edilerek yapılır.

 
Rahat kullanıcı arayüzü
 
INA ve FAG veri tabanından rulmanlar
 
Mil tepkileri grafiksel olarak gösterilir.
 
 

Rahat kullanıcı ara yüzü

Kullanılan hesaplama metotları BEARINX’te kullanılan algoritmalarla bire bir aynıdır – her iki program da aynı kaynak metni kullanır. BEARINX-online, mil sistemleri ile ilgili hesaplamaları birçok rulman dahil ederek ve masanızdan kalkmadan yapmanıza imkan tanır.

Java-temelli kullanıcı ekranı kolay veri girişini destekler. Grafik sunumlar tasarımınızı görsel olarak sunmanıza ve verileri kontrol etmenize olanak sağlar.

INA ve FAG kataloglarındaki verilere ve rulmanların geometrik değerlerine, entegre bir veri tabanından kolaylıkla erişilebilir. Ardından INA'daki etkin hesaplama bilgisayarları gerçek hesaplamayı gerçekleştirirler.

Sizin tarafınızı tutan mühendisler

BEARINX-online dahilinde oluşturmuş olduğunuz dosyalar BEARINX ile uyumludur. Bu özellik, mühendislerimizle daha sonra kurulabilecek herhangi bir iletişime olanak tanır ve aynı işin iki kez yapılmasının önüne geçilir.

HTML formatındaki ayrıntılı sonuçlar ile beraber mil reaksiyonlarının grafik sunumları ve rulmanda gerçekleşen dahili yük dağılımı da dahil olmak üzere tüm bu özellikler tasarımlarınızı analiz etmenizi kolaylaştırır.

Detaylı destek sistemi ve sanal ortam eğitim paketi BEARINX-online hizmetinin potansiyelini tam olarak kullanmanızı kolaylaştırır.

DIN ISO 281 (Nisan 2003) standardı Ek 4 dahilinde ilk kez son teknoloji ürünü, bilgisayar destekli, hesaplama prosedürleri kullanılarak yapılan standartlaştırılmış yorulma ömrü hesaplama işleminin tanımı yapılmıştır. Ve tabii ki bu prosedür sizlere BEARINX-online dahilinde sunulmaktadır.

 
Her şey sanal ortamda tamamlanamaz: Sizinle kişisel olarak temas kurmak bizim için her zaman önemlidir

Sizinle daha da yakın çalışmak istiyoruz

BEARINX-online, destek ve hesaplama hizmetlerini INA ve FAG bünyesinden uzaklaştırmak amacıyla tasarlanmamıştır. Ürün geliştirme sürecinizi daha kısa bir zaman çerçevesinde gerçekleştirebilmenize olanak tanımak ve gelişim sürecinin daha ilk safhalarında, rulmanlar hakkında doğru seçimi yapmanızı sağlamak için sizinle daha da yakın şekilde çalışmak istiyoruz

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul