YAYINLAR
 
Şirket

Ar&Ge

 
 
 
 
 

Yenilikçilik ve Sınırların Dışında Düşünmek

Geleceğe odaklı bir şirket olarak, araştırma ve geliştirme alanında büyük yatırımlar yapmaktayız.

INA ve FAG'in başarı hikayelerinin başlangıcını iki dahiyane fikrin hayat bulması bu bilincin başlangıçlarıdır. 1883 yılında Friedrich Fischer bilya değirmenini icat ettiğinde rulman endüstrisinin öncüsü ve kurucusu haline gelmiştir. Dr. Georg Schaeffler ise 1949 yılında iğne masuralı kafesi geliştirmesi ile iğneli rulman ile endüstriyel anlamda büyük bir yeniliğe imza atmıştır.

Günümüze kadar, INA ve FAG bünyesinde çalışan mühendisler yaratıcılıkta sınır tanımamış ve genellikle sıra dışı yaklaşımlarıyla dikkatleri üzerlerine çekmişlerdir. Alışagelmiş yapıların sorgulanması, sıra dışı yolların izlenmesi ve farklı perspektifleri kullanmaya cesaret etmek anlamına gelmektedir. İşte tüm bunlar yeni ve sıra dışı fikirleri hayata geçirmek için gerekli olan ön koşulları oluşturmaktadır.

Çalışanlarımız tüm dünyada yer alan, modern araştırma ve geliştirme merkezlerinde sürekli olarak geleceğe odaklı ürün ve teknolojiler üzerine çalışmaktadır. Bu merkezlerde, otomotiv endüstrisinde, makine üretimi ve havacılık/uzay alanlarında faaliyet gösteren müşteriler ile sıkı bir işbirliği içerisinde yeni, son teknoloji ürünü ve karşılaşılan sorunlar için tasarlanan etkin sonuçlar sürekli olarak geliştirilmektedir.

Materyal geliştirme ve triboloji, ürün geliştirme süreçlerinde anahtar alanları oluşturmaktadır. Mekatronik ve sistem düşüncesi yardımıyla günden güne artan kompleks yapıya sahip ürünleri geliştirmek için simulasyon ve hızlı prototiplendirme gibi araçlar kullanmaktayız. Yataklama sistemlerinden komple araca kadar, gerek duyulan tüm testleri, test istasyonlarımızda gerçekleştirebilmekteyiz. Bu şekilde ürünlerimizin çalışma güvenliklerini arttırabiliyor ve onları geliştirme ve iyileştirme konularında önemli tecrübelere sahip olabiliyoruz.

Müşterilerimiz yararları yüksek olan ürünler elde etmektedirler. Örneğin, kendi bünyemizde geliştirmiş olduğumuz kaplamalar sayesinde yatakların çalışma ömürleri yüksek oranlarda arttırılmıştır. Yataklar sadece modüllerin içerisine entegre edilmekle kalmaz ayrıca kendi bünyemizde geliştirmiş olduğumuz ölçme teknolojisi, tahrik ve kumandalar, hesaplama programları gibi özellikler mühendislerimizin komple bir transmisyon sistemi tasarlamalarına ve bunların tüm dünyadaki müşterilerimizin doğrudan tesislerinde uygulamalarına olanak sağlar.

Yenilikçi olmanın ön koşulu bilginin ve deneyimlerin düzenli, kişisel ve karşılıklı olarak paylaşılmasıdır. FAG Yenilikçilik Ödülü 20.000 € değerinde olup yeteneklerin teşvik edilmesi için yıllık olarak verilmektedir. Schaeffler Group, çalışanlarının yaratıcılıklarını artırmaları konusuna büyük önem vermektedir. Çalışanların Öneri Programı bu alanda Almanya'daki en iyi programlardan biri olarak sayılmaktadır.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul