Rotor mili yataklamaları rüzgar türbinlerinde en önemli ve kritik yataklamalardandır. Burada rüzgar tarafından oluşan ve direkt etki eden yük ve momentler söz konusudur.

Burada yer alan rulmanlar yüksek dinamik yük değerlerine ve işletme şartlarına maruz kalırlar. Schaeffler Grubu mühendisleri müşterileri ile birlikte en etkin yataklamayı geliştirirler.

Mil Yataklaması

Oynak ,silindirik ve ya konik makaralı rulmanlarla gerçekleştirilen Sabit/Serbest yataklama klasik fakat bir çok kez kendini ispatlamış olan bir çözümdür.

Göbek Yataklaması

Ayarlı yataklama kullanılarak iki adet konik makaralı rulman monte edilir. Sabit/Serbest yataklama alternatifi ise çiftli halde takılmış konik makaralı rulmanlardan ve silindirik makaralı rulmandan oluşmaktadır.

Tek Rulman konsepti

Bu konstrüksiyonlar kuvvet ve moment yüklerini çok sıralı rulman üzerinde bir araya getirir. Çift sıralı konik makaralı rulman olarak rulmanın özelliği işletme şartlarına göre uyum gösterir. Aynısı boyutlar için de geçerlidir; büyük rulmanlar 400 mm genişliğe ve 3.000 mm dış çapa kadar boyutlara sahiptir.

Rotor-Rulman Yuvası

En modern metotlara göre hesaplanmış rulman yuvaları yük ve kuvvetlerin en uygun ve en güvenli şekilde karşılanmasını sağlar. Çoğunlukla müşteriye özel tasarımlar gerçekleştirilir ve yuvalar mevcut rulmana en uygun şekilde tasarlanır.

 
 
 
Close
 
 
 
 
 
 
 
 
Close
 
 
 
 
 
 
 
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul