Test Merkezi ve Test Donanımları

N55 ve AN55D Standart Test Donanımı

 

AN46 üniversal test alanına kıyasla AN55'in daha basit bir tasarımı bulunur. Uzun mesafeli seyahatin simülasyon yapılamadığı ve en fazla 10 metre/saniye hava akımı simülasyonunun yeterli olduğu durumlarda düşük maliyetli test sunar. Test alanı, sabit radyal yük ve değişen eksenel yükle çalıştırılır ve radyal ile eksenel yükler, sıcaklık, mil hızı ve gürültü hakkındaki ölçüm sonuçlarını verir.

Aynı şekilde AN55 test alanı, DIN EN ISO/IEC 17025:2000'e uygun olarak DAP (Almanya Test Akreditasyon Sistemi) tarafından onaylanan FAG, “tekerlek seti yatakları performans testi – demiryolu uygulamaları” testlerini yürütmek için yeterli uzmanlığa sahiptir.

 
 

AN55D test alanı, tekerlek seti yataklarının püskürmeye karşı su geçirmez (UIC standardı 515-5 O gereksinimleri) olup olmadığını kontrol etmekte kullanılır. Bu test, tekerlek setine hem sabit iken hem de çeşitli taşıma hızlarında sürekli olarak su püskürtülmesini içermektedir. Testin aşamalarından sonra yataklara hiçbir su sızmamalıdır.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul