Test Merkezi ve Test Donanımları

AN46 Üniversal Test Donanımı

INA ve FAG, AN46 test alanını kullanarak, tüm hat profillerinin simulasyonunu yapabilir ve böylece, tekerlek seti yataklarına etki eden tüm önemli unsurları analiz edebilir.

Öncelikle çift sıralı konik makaralı rulmanlar ve silindirik makaralı rulmanlar orijinal yuvaları ile test edilir. Tekerlek seti yataklarının ana test kriterleri, çalışma sıcaklığı ve ulaşılan gres servis ömrüdür. Tekerlek seti yatak muhafazasının, hava akışıyla soğumasının gres servis ömrüne büyük ölçüde etki etmesi sebebiyle, AN46 test alanına en fazla 180 km/sa. rüzgar hızı oluşturan hava akış simülatörü takılmıştır. Ek yapısal gürültü izleme aygıtı, çalışma sırasındaki muhtemel hasarı tespit eder ve yağlama hakkında bilgi sağlar.

Testler tamamlandıktan sonra yataklar ve parçaları, ayrıntılı olarak kontrol edilir.

AN46 test alanı, DIN EN ISO/IEC 17025:2000'e uygun olarak DAP (Almanya Test Akreditasyon Sistemi) tarafından onaylanan FAG, "tekerlek seti yatakları performans testi – demiryolu uygulamaları" testlerini yürütmek için yeterli uzmanlığa sahiptir.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul