Araç Gövdeleri

Kapı Sistemleri için Rulmanlar

 
 
 

Raylı araçlardaki kapı sistemleri, yüksek baskılara maruz kalan karmaşık alt sistemlerdir. Bu sistemlerde, güvenilirlik ve uzun bakım aralığına büyük önem verilir.

Schaeffler Group Industrial Rulmanları, hem yolcu hem de yük vagonlarında kullanılır.

Yolcu vagonları

Raylı araç üreticileri, araca bağlı olarak en fazla 2,5 milyon açma devirli çalışma ömrü sunarlar. Açma devri çoğunlukla, kapı kanatlarını döner hareket vasıtasıyla doğrusal açma hareketini kapsar.

Döner hareket, INA bakımsız mafsal yataklar/mafsal kafalar ile güvenli olarak yapılır. Bazı durumlarda flanşlı muhafazaları olan radyal geçmeli bilyalı rulmanlar kullanılır.

Doğrusal hareketler için destek makaraları/ray sistemler veya bilyalı tip lineer kılavuzlama sistemleri kullanılır.

Destek ve kam rulmanları, güvenli açma hareketi için ek moment desteği sağlarlar. Çalışma ömürleri çoğunlukla 10 yıldan fazladır

Yük vagonları

Yük vagonlarındaki kapı sistemleri çok çeşitlidir. Sürgülü duvarı olan vagonlar (HIBBNS,…) ve kendinden boşalmalı vagonlar (FALNS,…) sadece iki örnektir. Sağlamlık, uzun çalışma ömrü ve düşük bakım gereksinimine odaklanılır. Bu hedefler, Schaeffler Group Industrial'ın ürettiği INA destek ve kam rulmanları, iğneli rulmanlar ve mafsal yataklar ile gerçekleştirilir. Kepenk ve kapak mekanizmalarında, sürgü mekanizmalarında, kılavuzlama sistemlerinde ve tahrik ünitesi yatak desteklerinde kullanılırlar.

 
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul