Araç Gövdeleri

Araç Gövdelerini Bağlama

Modern raylı araçlardaki tren vagonları geçişlerle birbirlerine bağlanarak, yolcuların serbest şekilde bir vagondan diğerine geçmeleri sağlanır. Tren vagonları, ELGOGLIDE® bakımsız mafsal yataklar ve mafsal kafalar bağlanır.

Bu yataklar, aşırı yük durumlarında (örn. VDV152 ya da EN12663'e uygun tampon çarpışma yükleri) yüksek yük taşıma kapasitesini küçük yatak ebatları, düşük sürtünme ve uzun çalışma ömrüyle birleştirir.

Üst merkez mafsal

Üst merkez mafsallar, vagon parçalarını tavandan birleştirir. Yataklar, yokuş yukarı veya aşağı hareket ederken ve virajlı alanlarda seyrederken gerekli eğilme, dönme ve devrilme hareketlerine imkan verirler. Burada bakımsız mafsal yataklar ve mafsal kafalar kullanılır.

Alt merkez mafsal

Alt merkezli mafsallar, vagon parçalarını zeminden birleştirir. Yataklar, yokuş yukarı veya aşağı hareket ederken ve virajlı alanlarda seyrederken gerekli eğilme, dönme ve devrilme hareketlerine imkan verirler ve ivme kuvvetlerini vagonlar arasında aktarırlar. Düşük zeminli vagonlarda, tüm vagon (sedan) ağırlığını da destekler.

Teker kesme koruyucusu ana yataklaması için eğik mafsal yataklar veya eksenel mafsal yataklar kullanılır.

 
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul