Mekatronik

Entegre Sensörlü Tekerlek Rulmanları

Demiryolu taşımacılığında artan kontrol ve izleme sistemleri talebi, seyahat sırasında kapsamlı veri kazanımı gerektirmektedir. Çeşitli araç sistemleri için, tekerlek seti rulmanlarından çok çeşitli bilgiler edinmek gereklidir. Bu bilgiler, hız sinyalleri, yön izleme ve rulman sıcaklığı ölçümünü içerir.

Schaeffler Group Industrial, raylı taşıma ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilen entegre sensörlü tekerlek seti yatak ünitesi (entegre sensörlü montaja hazır kartuş) geliştirmiştir.

Sensörler, patinaj ve fren sistemleri, hız göstergeleri, kapı kapatma mekanizmaları ve devir sistemleri hakkında güvenilir bilgiler aktarır. Çalıştırmanın erken aşamasından itibaren yapılan sürekli sıcaklık ölçümleri, potansiyel sorunların erken tespitini ve gerekli onarımların yeterli zamanda yapılabilmesini mümkün kılar. Bakımı kolaylaştırmak için, titreşimler ya da çalışma performansı gibi ek sensör sinyalleriyle sürekli bilgi akışı sağlanabilir.

Gelecekte yataklar, ERTMS/ETCS veya diğer tren kontrol sistemleri için , bağımsız çok sayıda devir sayısı sistemi ile dontalılabilir.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul