Mekatronik

Entegre Jeneratörlü Tekerlek Rulmanları

INA ve FAG, demiryolu taşımacılığında artan talepleri karşılamak için tekerlek seti yatağına entegre edilen bir jeneratör geliştirmiştir. Vagonlar hareket sırasında depoladıkları enerjiyi, sabit dururken bağımsız olarak kullanabilirler.

Bu da, enerji bulunmadığı ve vagonlar elektrik gücüne ihtiyaç duyduğunda, Schaeffler Group Industrial'in entegre jeneratörlü tekerlek seti yataklarının kullanılması anlamına gelir.

Böylece sürekli elektrik sağlanması sayesinde tekerlek seti yatak teşhisi ve zararlı madde izlemesi gibi ek fonksiyonları olan elektronik veri aktarma sistemleri, verileri daha kısa aralıklarla iletebilir.

 

Şu anda iki sistem mevcuttur:
5 wattlık sürekli çıkışı olan jeneratörün düşük güçlü tasarım, GPS'li elektronik veri aktarma sistemleri ve verilerin GSM ile aktarılacağı sistemlerde, tekerlek seti yatak teşhisinde kullanılacak sensörlerin güç kaynağı olarak tasarlanmıştır.

100 wattlık sürekli çıkışı olan daha güçlü model, elektrikli havalı fren sistemleri, görsel ve işitsel uyarı sistemleri ya da tekerlek patinaj koruma sistemlerine güç sağlayan yüksek güçlü jeneratördür.
İsteğe bağlı özel çözümler (örn. 6 V - 24 V gerilim) mevcuttur.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul