Çer Motoru Rulmanları

Silindirik Makaralı Rulmanlar

Tek parça masif pirinç kafesli silindirik makaralı rulman
 
Akım yalıtımlı rulman
 
 

Silindirik makaralı rulmanlar, yıllardır tüm hafif raylı ve raylı araç tiplerinin çer motoru yataklamalarında görev almışlardır. Modern raylı araç gereksinimlerini karşılamak için sürekli olarak geliştirilmişlerdir.

Tek sıralı silindirik makaralı rulmanlar, kafes tertibatı ile iç ve dış bilezikleri sökme kolaylığı sayesinde klasik yatak tasarımlarına göre büyük avantajlar sunmaktadır. Bu sayede kullanıcıya montaj, sökme, bakım ve denetim konularında pratik faydalar sağlanır. FAG silindirik makaralı rulmanlar, kenar gerilimlerini önlemek üzere, makaralar ve yuvarlanma yolları arasında geliştirilmiş çizgisel temasa sahiptirler.

Akım yalıtımlı silindirik makaralı rulmanlar

Olumsuz koşullar altında elektrikli motorlarının rulmanlarında elektrik gerilimi sebebiyle hasar görülebilir. Özenli üretim işlemlerine rağmen tamamen önlenemeyen manyetik asimetri, rotor ve statör arasındaki gerilimin düşmesine yol açar. Ardından rulman yoluyla elektrik devresi kapatılır.

Bunun meydana gelmesini önlemek için, seramik yuvarlanma elemanlarına sahip hibrid rulmanları da içeren akım yalıtımlı rulmanları sunuyoruz.

  • 1000 V gerilime kadar oksit seramik kaplı iç veyadış bilezikler
  • Akım yalıtımlı seramik yuvarlanma elemanları olan hibrid rulmanlar
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul