İLETİŞİM
Yayınlar
 

Yayın | 2004-09
INA ELGOGLIDE® Plain Bushes in SUW 2000 Gauge Changeover Systems from ZNTK Poznán S.A.

 
Yük Vagonları

SUW 2000 Ray Açıklığı Değiştirme Sistemi

 
 
 

Beş farklı güç kaynağı sistemi ve 15 adet ray emniyet sisteminin yanında Avrupa ve Asya'da bulunan beş farklı ray açıklığı, sınır ötesi demiryolu trafiğinde belirgin ölçüde gecikmelere sebep olur.

Düzensiz standartlar yüzünden, lokomotifler ve vagon bojilerinin değişmesi işlemi gereklidir. Sınır istasyonlarındaki aks aralık değişim noktalarında bulunan otomatik ray açıklığı değiştirme sistemleri, akslar üzerinde tekerlekler arasındaki mesafenin ayarlanmasını sağlar. Değişim noktasında ilerlerken, raylar arasındaki mesafeyi tekerlekler arasına eşitlemek için özel düzenlenmiş profil raylarına geçildikten sonra tekerlek, flanş üzerinden özel raylara yönlendirilir.

Böylece yük trenlerinde, farklı ray aralığı olan vagonlar üzerinde yükleme/boşaltma ve yolcu vagonlarında bojilerin değiştirilmesi önlenir. Polonya'nın SUW 2000 sistemi, Avrupa-Asya taşıma koridorlarında raylı sistemlerin entegrasyonuna imkan vererek işlerliklerini kolaylaştırır.

INA, ZNTK Poznán S.A. ray açıklığı değiştirme sistemi için bakımsız INA kayar yataklarını tedarik etmektedir.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul