İLETİŞİM
Yayınlar
 

Yayın | 2004-09
FAG Wheelset and Gear Bearings in Berlin Rapid Transit Trains

 
Metrolar/Hafif Metrolar

Berlin Hafif Metro Ağı

 
 
 

Berlin hafif metro ağındaki FAG şanzıman rulmanları

Ağustos 2004'te Berlin hafif metro ağının 80'inci yıldönümü için Berlin S-Bahn Berlin GmbH (hafif metro ağı), toplam 1000 adetin son 481 adedini Bombardier Transportation şirketinden teslim aldı. 1996'dan bu yana, bu iki parçalı üniteden her sene 120 adet teslim edildi ve bu üniteler bugüne kadar yaklaşık 250 Milyon Km yol yaptılar.

Bu siparişin bir milyar Euro üzerindeki tutarı, Almanya'nın son yıllardaki en büyük araç tedarik planlarından biri olduğunu göstermektedir.

Hafif metro ağı, ağın sıra dışı karakteri, yüksek taşıma güvenilirliği ve hızı sebebiyle başkentin bir numaralı taşıma aracıdır. 328 kilometre uzunlukta ve 164 istasyonu bulunan, Berlin ve Brandenburg'daki ağda her gün 1,2 milyon yolcu taşınmaktadır. Trenler çeyrek (iki vagonlu tren), yarım (dört vagonlu tren) ya da komple tren (sekiz vagonlu tren) olarak çalıştırılır. Her çeyrek tren, en fazla 394 yolcu taşıyabilir.

FAG, 1999'beri 481 serisinin tüm tekerlek seti ve şanzıman rulmanlarını tedarik etmektedir.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul