İLETİŞİM
Yayınlar
 

Yayın | 2004-06
FAG Traction Motor Bearings and INA Plain Spherical Bearings in “Combino®“ Articulated Low-Floor Tramcars

 
Tramvaylar

Combino® Alçak Zeminli Mafsallı Raylı Araçlar

Fotoğraf: Siemens AG
 
 
 

Combino® Alçak Zeminli Mafsallı Vagonlar’da bulunan FAG cer motoru rulmanları ve INA mafsal yatakları

Combino Tahrik Üniteleri, klasik düşük seviye şasili araçlara göre, dışarıda bulunan iki adet yardımcı tahrik ile daha alçak ağırlık merkezine, düşük kütleye ve geliştirilmiş dinamik özelliklere sahiptirler.

Karşı teker çiftinin mekanik olarak ayrılması, virajlarda aşınmadan ötürü oluşan savrulmanın azalacağı anlamına gelir. 10 t aks yükü için tasarlanan SF30-TF motorlu boji, iki adet son teknoloji IGBT motor redresörü, düşük aşınmalı üç fazlı asenkron çekiş motorları ve 32 bit tahrikli kontrol ünitesiyle tahrik edilir. Düşük araç ağırlığı (metre başına 1.100 kg) ve fren enerjisi kazanımı, güç tüketiminde gelişme anlamına gelir.

Güç vagonlarına bağlı tekli vagon parçaları, merkezde birleşirler. Alt bağlantı (eğik mafsal yatak), vagon parçalarının ve sedanın (kendi bojisi yoktur) tüm dinamik ve statik yüklerini destekler. Üst bağlantı (radyalmafsal yatak) ise, vagonların yana yatmasını önler.

FAG, Siemens'in geliştirdiği Combino Alçak Zeminli Mafsallı Vagonlar’ın cer motorları için akım yalıtımlı rulmanlar tedarik etmektedir. INA ise, orta bağlantıdaki mafsal yataklarını temin etmektedir.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul