Ürün Yelpazesi

Serbest Yataklar

Ofset kafes cepli NAO çift sıralı iğneli rulmanlar
 
Kalın duvarlı dış bileziği bulunan DML baskı makinesi rulman ünitesi
 
Çift eksantrik DMLD dört bilezikli rulman
 
 

Mükemmel Hareket ve Yüksek Hassasiyet

INA iğneli rulmanlar, baskı makinelerinde kullanılan rulmanlar arasında önemli role sahiptirler. Ofset makinelerinde günümüzde de kullanılan klasik ana silindir serbest yataklaması tasarımı, 50 senelik Schaeffler çözümüne dayanmaktadır – Ofset kafes cepli çift sıralı iğneli rulmanlar. Yüksek yük taşıma kapasitesi gereken uygulamalarda, çoklu sıralı, yüksek hassasiyete sahip silindirik makaraları rulmanlar da mevcuttur.

Bu serbest yataklamaların avantajları, yüksek radyal rijitlik, düşük sürünme ve mükemmel eksenel hareket özellikleridir.
Bu tasarımlar eksenel kayıt özelliğine sahip silindir plakalar için uygundurlar.

Ofset baskı makinelerindeki ana silindir yataklamaları için geliştirlen çözümler arasında boşluksuz tip çok bilezikli DLM rulmanları da bulunmaktadır. Bu ürünlerin tipik uygulama sahası yüksek hassasiyet ve hassas hareket gerektiren kauçuk silindir yataklamalarıdır.

Çok bilezikli rulmanlar makine açma kapama işlemlerinde ve değişken kağıt kalınlıklarını dengeleme gibi işlemlerde silindirler arası eksen mesafeleri ayarlanabilmesini sağlarlar.

Bu görevi entegre rulmanları eksantrik üniteler üzerine alır: Etkili keçeleri ve özel yağları ile salınım hareketini bakımsız olarak sağlarlar ve kullanım ömrü boyunca yüksek kaliteli baskıya izin verirler.

Bir çok uygulamada silindirlerdeki ek mesnetlere ihtiyaç duyulmaz. Bu sayede maliyetler düşer ve baskı makinesi güvenilirliği artar.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul