IDAM

IDAM, doğrudan tahrik teknolojisini yönlendirir. IDAM, her uygulama için doğru tahrik çözümünü sağlayabilecek teknik uzmanlığa sahiptir.

INA – Tahrik ve Mekatronik sistemleri

 
İLETİŞİM
Ürün Yelpazesi

Doğrusal Tahrik Sistemleri

Sıradışı senkronizasyon, yüksek hız: IDAM lineer motorları
 
Güçlü ve dinamik: Dahili ve harici rotorlu tork motorları
 
 

Tahrik mekanizmaları ve sistemler : dinamik, esnek, hassas

Schaeffler kuruluşu olan IDAM (INA – Tahrik ve Mekatronik sistemleri) doğrudan tahrik sistemleri, her uygulama için en son teknolojiyi kullanarak doğru çözümü sunar. Aşınmasız tip tahrik sistemleri, yüksek devir sayısı, mükemmel dinamik özellikler, yüksek rijitlik, hassas doğrusallık, yüksek son hızlar, yüksek ivmeleme ve frenleme özelliklerinin yanında en yüksek konumlandırma ile yineleme hassasiyetine sahiptirler.

Lineer, rotatif ve çift koordinat doğrusal tahrik sistemleri geniş bir ebat ve performans aralaığında gerekli elektronik donanımları ile beraber sunulmaktadır.

Lineer motorlar

Slotlu tip L1,L2 ve L2D serileri ve demir nüvesiz ULIM motorları baskı makineleri için özellikle uygundurlar. Bu ürünler mükemmel güç-ağırlık oranı ve sıradışı senkronizasyon özellikleri ile tanınırlar. Özellikle yüksek hassaiyet ve sabit hız gerektiren uygulamalar için tasarlanmışlardır.

L2 motolarının icadı ile birlikte hassas baskı makinelerinin ihtiyacını karşılayacak kadar yüksek kuvvet değerlerini (> 10 N/cm2), mükemmel senkronizasyon ve yüksek verimlilik ile biraraya getirmek mümkün olmuştur.

Tork motorları

Yüksek verimli tork motorları tamamen yeni tip tahrik sistemlerinin ana silindir gibi yerlerde kullanımı mümkün kılmaktadır. Dahili veya harici rotorlu, slotlu yüksek tork senkronize motorlar etkin güç üretimine, maksimum güç yoğunluğuna, yüksek ivmeye ve yüksek hızlara olanak tanırlar. Bu güç paketleri temassız ve aşınmasız olarak çalışırlar.

Sistem çözümleri

Müşterilerimizle çözüm ortaklığı oluşturarak ve Schaeffler Grubu’nun disiplinlerarası çalışması ile müşterilerimize özel yüksek performanslı sistem çözümleri üretmekteyiz. Bu sayede yüksek teknik donanıma sahip doğrudan tahrik sistemleri ortaya çıkmaktadır.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul