Uygulamalar

Modern baskı silindiri yatak destekleri – Üçlü segman yatakları

KBA RAPI-DA 142, ultra modern, yüksek performanslı ve sayfa beslemeli ofset baskı makinesi (Fotoğraf: Koenig & Bauer AG)
 
KBA RAPIDA 142 kauçuk silindirinin üç bilezikli rulmanı
 
 

Baskı makinelerinin performans gereksinimleri artmaya devam etmektedir. Bu gereksinimler sadece baskı silindirini hassas yataklamaktan ibaret değildir, ayrıca silindirin "print on/off" (yazdırma açık/kapalı) fonksiyonunda doğru konumlandırılmasını da içerir. Bugüne kadar bu işlev, eksantrik rulman burçlarıyla sağlanıyordu. Doğru eksantrik aralığı elde etmek için baskı silindirleri belirli pozisyonlara çevrilir. Ancak bu yöntemin dezavantajı, eksantrik burçların kaçınılmaz olarak iç boşluğa sahip olmalarıdır.

DML3E modern üç bilezikli rulman serisi, eksantirikliğin boşluksuz tip yataklarla desteklenmesiyle boşluksuz hareket olanağı sağlar. Bu çözümün diğer bir avantajı ise çok yüksek güvenilirliğe sahip olmasıdır. Burçlarının aşınma ve kilitlenme sorunu artık görülmez. Kazancınız: daha uzun çalışma ömrü ve en yüksek baskı kalitesi.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul