Endüstri

Güç İletimi

Dişli Kutusu Mühendisliği

Teknik ürünlerin standardı yenilikçi yaklaşımlar ile giderek yükselmektedir. Ürün döngüleri giderek kısalmakta ve teknolojik adımlar büyümektedir. Bu değişim, dişli kutusu imalatı için de geçerlidir.

Giderek hassaslaşan hesap yöntemleri, artan bilgisayar performansı ile malzeme, dayanıklılık ve triboloji alanlarında gelişen know-how, yedek güçleri harekete geçirmiştir: Dişli kutusu ağırlığı/tahrik torku oranı son 20 yılda %80 oranında azalmıştır.

Rulmanların bu gelişmelere ciddi katkıları olmuştur. Hedefe odaklı araştırma ve geliştirme, devamlı artan kalite ve dişli imalatçıları ve kullanıcıları ile yakın tecrübe alışverişi sayesinde güç kayıplarını azalttık ve rulmanlarımızın işlevlerini ve güvenirliklerini devamlı olarak arttırdık. Yüksek kalite rulmanlara sahip dişli kutuları daha verimli, güvenilir ve bunların sonucunda daha rekabetçidir.

 
Uygulamalar
Servisler
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul