İLETİŞİM
Yayınlar
 

Teknik Ürün Bilgisi | 2017-11
FAG Special Spherical Roller Bearings for Vibratory Machinery
X-life quality

 
 

Broşür | 2009-04
FAG Special Spherical Roller Bearings with Durotect® CK Coating in the Bore
For Vibratory Machinery

 
Çimento

Titreşimli elek

 
 
 

Sınıflandırma, tanecik boyutuna göre katı maddeyi ayrıştırma demektir. Elekli sınıflandırmada, malzeme elek plakalarında mekanik olarak ayrılır.

Titreşen eleklerdeki rulmanlar, yüksek ve çoğunlukla darbeli tip yükler altındadırlar. Ayrıca, rulmanlar kendi eksenleri etrafında dönerlerken, dairesel, eliptik veya doğrusal bir titreşim hareketi yaparlar. Bu durum, rulmanlarda ve özellikle de kafeslerde yoğun şekilde ilave bir baskı yaratan yüksek radyal ivmelenmelere neden olur.

Çalışma hızları genellikle çok yüksektir. Sonuç olarak, rulman sıcaklıkları normal uygulamalara göre 20 ila 30 derece daha yüksektir. Ek olarak, yatak konumları arasındaki eksen kaçıklıklarının ve ciddi mil esnemelerinin de dengelenmesi gerekir. FAG, özellikle titreşen elekler için geliştirilmiş tasarıma sahip oynak makaralı rulmanlar sunar.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul