Madencilik

Transport sistemleri

Damperli Kamyonlar

Tüm dünya'daki açık maden ocaklarında çıkarılan kömür, maden filizi ve petrollü kum büyük damperli kamyonlar ile taşınırlar. FAG, sadece elektrik tahrikli arka tekerlekler için teker rulmanlarını sağlamakla kalmaz, tüm dişli kutusu bileşenlerini temin eder.

Teker rulmanının düzeni, O-düzeninde yerleştirilmiş iki konik makaralı rulmandan oluşur. Bu rulmanlardan bazılarının bir metreden büyük dış çapı vardır. Dişlilerde, silindirik makaralı rulmanlar ve çift sıralı konik makaralı rulmanlar kullanılırlar. Bazı durumlarda, planet çarklarının özel olarak geliştirilmiş oynak makaralı rulmanlarda çalıştığı planet dişliler kullanılır.

 

Bantlı Konveyör Tesisleri

Açık maden ocaklarında kullanılan bantlı konveyörler, büyük miktarlarda malzemeyi uzun mesafelere taşımaktadırlar.
FAG, konveyör tamburları için özel yuvalar ve oynak makaralı rulmanlar sağlamaktadır.
FAG oynak makaralı rulmanlar, en zorlu çalışma koşullarına dayanacak şekilde tasarlanmışlardır ve ayarsızlıklar ile mil esnemelerini dengeleyebilirler. Özel silindirik makaralı rulmanlar, avare tamburlarda kullanılırlar.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul