İLETİŞİM
Yayınlar
 

Bilgi Formu | 2010-07
Products in continuous casting plant

 
 

Bilgi Formu | 2010-12
Products for ladle turrets in continuous casting plant

 
 

Bilgi Formu | 2010-07
Products for Strand Guide Rolls in Continuous Casting Plant

 
Çelik Üretimi

Sürekli döküm tesisi

Pota Tareti

Sürekli döküm tesisinin en önemli kısımlarından biri pota taretidir. Taret, 300 ton ağırlığı olan boşaltma potalarını tutar. Pota tareti yoluyla, boşaltma potaları değişmeli olarak boşaltma ve doldurma konumuna çevrilir. Bu işlev sürekli döküm tesisinin kesintisiz şekilde çalışabilmesini sağlar. Bir pota boşaltılırken, dolu pota diğer tarafta bulunur.

Pota taretindeki rulmanlar, büyük kuvvetlere ve ciddi eğilme momentlerine maruz kalsalar bile, 10 yıldan daha uzun bir hizmet ömrüne erişirler.

1000 mm'den büyük çapa sahip silindirik makaralı rulmanlar ve eksenel-oynak makaralı rulmanlar ile Elges kayar yatakları kullanılır.

 
 

Röle Yataklanması

Sürekli döküm tesislerinde, dökülen malzeme röleler ile desteklenir ve dikeyden yatay düzleme doğru yönlendirilir. Esnemeleri sınırlamak için röleler çeşitli rulmanlar ile desteklenirler.

Bu rulmanlar, büyük yüklere, düşük hızlara, su püskürmesi ve yüksek sıcaklıklara maruz kalırlar.

Röleler, çeşitli tasarımlara sahip (açık, keçeli, bütün veya iki parçalı) oynak ve silindirik makaraları rulmanlar ile desteklenirler. Üst bölümlerde iğneli rulmanlar kullanılır.

Sürekli döküm tesislerindeki rulmanlar, konuma ve bakıma bağlı olarak bir ile birkaç yıl arasında değişen hizmet ömürlerine ulaşabilirler. Hizmet ömrü, sızdırmazlık elemanlarının tipi ve kalitesinden büyük ölçüde etkilenir.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul