Hizmetler

Teknik Hesaplama & Testler

Bearinx® kullanılarak yapılan yatak tasarımı: Tüm koşullarının modellenmesi ile elde edilen çalışma güvenilirliği
 
 
Schaeffler Group Industrial'ın Ana Test Merkezi'ndeki gürültü test laboratuarı
 
 

Tasarım
INA, FAG, Barden ve IDAM markaları tarafından sağlanan ürünlerle birlikte müşteriye özel parçalar ve sistem çözümleri gücümüzün kaynağıdır. Müşterilerimiz ile geliştirme prosesinin başında birlikte çalışken, son teknoloji ürünü ve kendi tasarımımız CAE araçlarının kullanımını sağlayabiliriz.

Hesaplama ve Yatak Seçimi
Bearinx® ile, yatak hesaplaması konusunda önde gelen programlardan birini yaratmış durumdayız. Yazılım, tek bir parçadan kompleks mil sistemlerine kadar yatak sistemlerimizin detaylı şekilde analizini sağlar. Yük, tek bir yuvarlanma elemanı temas seviyesine kadar hesaplanabilir ve bir tablo veya grafik olarak görüntülenebilir. Bearinx®, temas noktalarının yüklerinden yola çıkarak yataklamanın teorik çalışma ömrünü hassas olarak belirler.

Simülasyon
Tasarım ve modelleme aşaması sırasında dinamik simülasyon ve sonlu elemanlar analizi gibi son teknoloji ürünü metodları kullanırız.

Testler
Yeni ürün sadece hesaplamalar optimize edildikten sonra test edilir. İstenirse, müşteri numuneleri Ar-Ge merkezlerimizde değişik koşullarda ve aşınma davranışından, gürültüye kadar tüm işlevler açısından test edilir. Seri üretim, saha koşulları altında simüle edilen bir dizi sıkı testin tamamlanmasının ardından başlar.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul