Uygulamalar

Doğrudan Tahrik Sistemleri

Analiz ekipmanı için çok eksenli konumlama sistemi
 
Açık çerçeveli konumlama sistemi
 
Bilgisayarlı tomografi makineleri için entegre mekatronik yatak sistemine sahip tahrik üniteleri
 
 

Tek kaynaktan tahrik ve yataklama sistemleri: IDAM doğrudan tahrik sistemleri

IDAM doğrudan tahrik sistemleri, lineer ve rotatif hareketler için uzun çalışma ömrünün yanı sıra, yüksek hassasiyet ve dinamik özelliklere ihtiyaç duyulan medikal teknoloji için önerilmektedir. Bu, hasta yataklarındaki motorlar ve tümör tedavisi için kullanılan kolimatörlerden bilgisayarlı tomografi için dişli kutusuz tahrik ünitelerine kadar her şeyi kapsar.

X-ışınlarının kontrolü için kullanılan çok eksenli manipülatörler başarılı şekilde kullanılmaktadır ve IDAM doğrusal sistemleri de numunelerin medikal analiz ünitelerindeki bir basamaklı μm aralığına konumlandırılabilmesini sağlar. Hemen hemen hiç aşınma olmadan çalışan tahrik sistemleri, en küçük alanlarda bile muazzam bir güç yoğunluğuna sahiptirler.

Avantajlar arasında şunlar bulunur:

  • yüksek devir ve hız aralığı
  • mükemmel dinamik özellikler ve rijitlik
  • yüksek son hızlar
  • yüksek ivmelenme ve frenleme kapasitesi
  • yüksek konumlama ve yineleme doğruluğu.

HSR tipi rotatif tahrik sistemi, medikal teknoloji sektöründe kullanım için oldukça uygundur. Düşük empedanslı bobinler ve az miktarda kutuplanma sayesinde, bu motor 50 m/s'lik relatif hızlara erişebilir ve böylece yüksek hızın kullanıldığı uygulamalar için önemli bir seçenek haline gelir. Özel bobinli düşük titreşimli HSRV tahrik sistemi de müşteri ve uygulamaya özel olarak tasarlanmıştır ve bilgisayarlı tomografi cihazlarında kullanım için uygundur.

Her iki motor, yüksek hızlı miller için kullanılan tahrik sistemlerinde veya yüksek torka ihtiyaç duyulan diğer rotatif ünitelerde kullanıma uygundur.

Yeni, başarılı sistem çözümlerine giden yolda

Doğrudan tahrik teknolojisi, sadece hassasiyeti ve dinamik özelliklerinden ötürü değil ayrıca kullanılabileceği uygulamalar sahaları açısından da etkileyicidir. IDAM doğrudan tahrik sistemleri ile, tahrik ve yataklama sistemlerini tek kaynaktan almanız anlamına gelen, ihtiyaçlarınıza tam olarak uygun komple sistemler sunabiliriz. Medikal cihazlarınızın tasarımı ve performansı için size sunuduğumuz performans ve ürün olanaklarından yararlanın.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul