INA Doğrudan Tahrik Sistemleri

Lineer Motorlar

L1
 
L2
 
L2D
 
ULIM
 
ULIM
 
MKUVS
 
 
 

INA’nın AC senkron ve relüktans motor tasarımları ve uzmanlığı sayesinde, IDAM dinamik ve hassas hareket kontrol uygulamaları için artan talebi karşılayacak pozisyondadır.

IDAM ,yüksek hız tel sarma makinelerinden, hassas ölçüm ve işleme makinelerine ve yüksek hız malzeme taşıma sistemlerine kadar bir çok lineer motor uygulamasında size yardımcı olabilecek uzmanlığa ve altyapıya sahiptir.

IDAM, bunu bir mekanik yatak veya havalı yatak destek sistemi ile birleştirerek lineer motor sistemini daha da ideal bir hale getirebilir.

Slotlu senkronize L1, L2 ve L2D serileri, demir nüvesiz ULIM motorları ile birlikte, özellikle takım tezgahları için uygundur.

L1 motorları, düşük ısı üretimi ile hassas ve etkin şekilde çalışırlar ve güç üretimi yaklaşık 6 - 8 N/cm2'dir. Bu doğrusal tahrik sistemleri, ince tasarımından ötürü özellikle ölçüm ve besleme görevleri için uygundur.

Mühendislerimiz L2 motor serileri ile özellikle hassas makine endüstrisi için gerekli olan yüksek güç üretimini (> 10 N/cm2), mükemmel senkronizasyon özelliklerini ve yüksek verimliliği bir araya getirmeyi başarmışlardır. Cogging ve yük darbe kuvvetleri de pratikte ortadan kaldırılmıştır. Bu durum, hassas işleme için ön şartlardan biri olan optimum senkronizasyonu sağlar. Yüksek sarım yoğunluğu, çevredeki makine gövdesine ısı geçişinin en aza indirilmesi anlamına gelir. İki ayrı soğutma devresi ve ısı yalıtımı da ısı geçişini daha da azaltır.

L2D serisi, mükemmel bir güç - hacim oranı özelliği ile öne çıkmaktadır. Bu durum, yüksek performans gerektiren dinamik uygulamalar için çok uygun olduğu anlamına gelir. Kompakt tasarım, bu motorların bağlantı yapısına entegrasyonunu kolaylaştırır.

ULIM serisinin demir nüvesiz motorları dinamiktir, mükemmel düzgün harekete sahiptir ve cogging kuvvetleri yoktur. Ölçüm ve test sistemleri, hassas otomasyon gibi yüksek konumlama hassasiyeti veya sabit hız gerektiren ve yüksek dinamik özellikler isteyen uygulamalar için ideal çözümlerdir.

 

Avantajlar

 • Çok iyi kuvvet kütle oranı oldukça dinamik motorların kullanımına izin verir
 • Cogging olmaması ve çok düşük etkin kuvvet şokundan ötürü hassas konumlama ve düzgün hareket
 • Opsiyonel soğutma sistemi ile daha iyi performans ve kuvvet yoğunluğu mümkündür
 • Motor sıcaklığının hassas şekilde kontrolü
 • Modern üretim ve test teknolojilerinin kullanımından kaynaklanan yüksek seviyede güvenilirlik
 • Çok zorlu uygulama ortamlarında bile uzun ömür için yüksek kaliteli güçlü mıknatıslar kullanılmaktadır
 

Uygulamalar

 • Freze ve taşlama makineleri
 • Takım tezgahları
 • Taşıma sistemleri
 • Ambalajlama makineleri
 • Ölçüm makineleri
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul