Yayın | 2007-02
Heavy Rolling and Plain Bearings in the London Eye

 
İLETİŞİM
Uygulamalar

Özel Yapılar

 

Özel yapılardaki büyük rulmanların etkileyici bir örneği: London Eye.

Göbekte, dönme dolabın "kalbi" olan, iki adet FAG Oynak Makaralı Rulman’dan her biri bir kaç ton ağırlığında ve iki metreden daha büyük çaptadır ve sürtünmesiz dönüş sağlarlar.

İki adet özel tasarımlı INA büyük mafsal yatak, çarkı güvenli bir biçimde dik pozisyonda tutarlar. Her birinin dış çapı 600 mm ve ağırlığı 194 kilo olan bu yataklar, çarkı, yatay olan montaj konumundan, Thames üzerinde dikey konuma getirmekle sorumludurlar.

İki özel tasarımlı INA geniş küresel düz yatakları, tekeri güvenli ve dik konumda tutar. Her birinin dış çapı 600 mm'dir ve 194 kg ağırlığındadır. Thames'de tekerleği yatay yerleşme konumundan hareket ettirerek dikey konuma getirmek için kullanıldılar. O günden beri yataklar, rüzgarın oluşturduğu küçük hareketleri dengelemekle görevlidirler. ELGOGLIDE sayesinde yataklar çok sağlamdır ve bakımsızdırlar.

London Eye

INA ve FAG sayesinde yolcular, muhteşem manzarayı, dünyanın en büyük dönme dolabından, güvenle izleyebilirler.
ELGOGLIDE katmanının yük taşıma kapasitesi, INA'nın kapsamlı test çalışmalarıyla kanıtlanmıştır.

 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul