İLETİŞİM
Uzay Araçları, Uçaklar ve Helikopterler

Ürünler

 

Zorlu koşullar altında çok yüksek güvenilirlik

Entegre bileşenleri olan rulmanlı yatak sistemlerimiz uçaklarda ve uzay taşıtlarında kullanılır ve daha iyi performans, güvenlik ve güvenilirlik ile daha düşük sistem maliyetleri sağlar. Bu parçalar ayrıca, oldukça düşük veya yüksek sıcaklıklara, ağırlıksız ortama ve yüksek ivmelenme kuvvetlerine karşı koyabilirler.

Sıcaklık direnci

- 250 °C ile + 500 °C arasında değişen ekstrem sıcaklıklar, yüksek sıcaklığa dayanıklı çeliklerden yüzeyi sertleştirilmiş malzemelere ve nikel süper alaşımlardan seramiklere kadar ekstrem sıcaklıklara karşı dirençli malzemelerin kullanımını gerektirir.

Korozyon direnci

Korozyon, rulman arızasının ana nedenlerinden biridir. Bu yüzden, yataklarımızda hizmet ömrünü ve güvenilirliği ciddi oranda geliştiren, korozyon direnci oldukça yüksek malzemeler kullanmaktayız.

Parça entegrasyonu ve ağırlığı azaltma

Günümüzün talepleri, düşük sistem ve çalıştırma maliyeti, daha iyi performans, artırılmış güvenilirlik, düşük ağırlıkla birlikte montaj kolaylığı üzerinedir. Bu yüzden, arabirimlerin ortadan kaldırıldığı ve çevresindeki parçaların tasarımın entegre bir parçası olduğu bütünleşik yatak sistemleri geliştirmekteyiz.

Ürünlerimizin uygulama alanları

  • Ana mil yatakları ve dişli kutusu yatakları olarak uçak motorlarında
  • Helikopterlerde rotor direği yatakları, dişli kutusu ve transmisyon yatakları, yalpalı plaka yatakları ile rotor kanadı yatakları olarak,
  • Uzay teknolojisinde, turbo pompa yatakları ve uzay mekanizmaları için yataklar

özel uygulamalar (ör., nükleer teknoloji, medikal teknoloji, yüksek performanslı turboşarjlar, vb.)

 
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul