Şanzıman Sisteleri

Geleceğin Otomotiv Dünyası

  Schaeffler ACTIVeDRIVE

Konsept araç ACTIVeDRIVE, Schaeffler'in modern otomotiv vizyonunu gösteriyor. İleriye dönük fikirlerle dolu bu konsept araç, gerçekçi koşullar altında çeşitli bileşen ve sistemleri test etmek için bir platform olarak hizmet vermektedir.

 

Schaeffler ACTIVeDRIVE: Dört çekişli ve 210 kW'a kadar toplam güç puanı olan tamamen-elektrikli araç. 18 kWh lityum-Ionen pilinin 100 km'lik bir menzili vardır.

 
 
 
 
 
Close
 
 

Schaeffler ACTIVeDRIVE'ın özelliği, ön ve arka akslars (Schaeffler eDifferential) monte edilmiş olan aktif elektrik diferansiyelidir. Bu bileşen, elektrikli tahrikle her bir tekerlekteki tahrik gücünü ayrı ayrı kontrol edebilme seçeneğini birleştirir. Bu, sürüş dinamikleri, güvenlik ve konfor için faydalı olan tork yönlendirmesini (sağ ve sol tekerlekler arasındaki tork dağılımı) kolaylaştırır. Tahrik torkunu etkin bir şekilde dağıtmak, eDifferential'i yenilikçi sürüş dinamikleri kontrolü için ideal bir platform yapar. ACTIVEeDRIVE'da ortaya koyulan çözüm, Schaeffler'i tek araç tahriğinde elektrikli konseptlerin bir öncüsü haline getirmektedir.

 
  System 48 V
 

48 V düşük gerilim sistemi ile akıllı hibritleme: Merkezi eleman, debriyaj ve planet şanzımanı içeren 48-volt elektrik tahrikli kompakt bir modüldür ve ya ön ya da arka aks üzerinde yerleştirilebilir. Bu tahrik modülü ekonomik hibritlemenin önünü açmaktadır. Çözümün düşük voltajlı tasarımı, yüksek gerilim çözümler ve bunlara ilişkin gerekliliklere kıyasla maliyet ve harcamayı azaltır.

  Yenilikçi Hafif Teknolojiler

Yakıt tüketimini ve CO2 emisyonlarını azaltmak otomobil sektörü geliştiricileri için önemli faaliyet alanlarıdır. Genel araç ağırlığını azaltarak bu alandaki artan spirali geri çevirmek, optimizasyon için potansiyeli olan alanlardan biridir.

 
 
 
 
 
Close

Hafif araç yapımı gelecekte yalnızca geleneksel araç türleri için değil, aynı zamanda elektrikli araç konseptleri için de sürdürülebilir mobilite için temel bir teknoloji olacaktır. Schaeffler ayrıca, CO2 azaltımı için sürdürülebilir stratejilerin önemli bir bileşeni olarak yenilikçi hafif teknolojiler üzerinde durmaktadır.

 
 
 
  Kilitleme Yatakları

Bugün, son teknoloji ürünü çift kavramalı şanzımanlar, dünya çapında yüksek düzeyde ilgi çekmekte ve otomotiv sektöründe giderek yeni ve verimli tasarıma sahip çözümler sağlamaktadır. Kilitleme hatlarını vites çatallarına uygulamak ve kilit pimlerini şanzıman yapısına monte etmek için genellikle yeterli alan yoktur. Schaeffler bu sebeple, vites kolu elemanlarının rulman desteği için, tasarım yapısını etkilemeksizin tamamlayıcı bir çözüm sunar.

 
 
 
 
 
Close

Döner ve doğrusal hareket için bir kilitleme fonksiyonu ve rulmandan oluşan yeni kombinasyon, kilitleme rulmanları şanzımanların hem dış hem de merkezi duvarlarına entegre edilebildiğinden tasarımcılar için ilginç bir alternatif sunmaktadır.

Hatta, bir vites çatalının kullanım ömrünün iki katından daha fazla bir rakam olan 4 milyon yük çevriminden sonra bile bileşen üzerinde hiçbir aşınma görünmez.

 
 
 

Schaeffler, kullanımı optimal hale getirmek için çerezlerden yararlanır. Bu web sitesini kullanmaya devam ettiğinizde, çerez uygulamasını da kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi

Kabul